X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
جمعه ها با فیلم - برداشت
اینجا همه برداشت ها شخصی است.
جمعه ها با فیلم
جمعه 26 خرداد 1396 ساعت 23:42 | نوشته ‌شده به دست پرنیان خان زاده

بعد از معصومه عزیزم که بخش سه شنبه های دوست داشتنی با شعر را آغاز کرده است، من هم گفتم از قافله عقب نمانم و یک چندشنبه ای با چیزی را راه بیاندازم. البته فکر کنم شروع کار با امین خان آرامش بود و شنبه ها با خلاصه کتابش که من هنوز هم از آن استفاده می کنم و چشمم به راه یک شنبه دیگر است که بیاید و من باز هم یاد از او یاد بگیرم.

 من تقریبا فیلم زیاد نگاه می کنم. خودم را به هیچ عنوان منتقد نمی دانم و کلا به هیچ عنوان هیچ ادعایی در هیچ سطح سینمایی ندارم و در نتیجه انتظار نمی رود جز خزعبلات و احساسات ضد و نقیض و تلخ و شیرین یک دختر اینجا چیزی پیدا شود. فیلم های جنگی و بزن بزن را دوست ندارم و نگاه نمی کنم حتی در حد نجات سربازا رایان (اینطور خنده دارم بنده). اعصاب خون و خون پاشی را ندارم. آخرین فیلمی که در این سبک دیدم مصائب مسیح جناب مل گیبسون بود که نتیجه اش چند روزی افسردگی و یک شب تمام اشک و فین فین بود.در این حد که چشمانم باز نمی شد آخرها :)

احتمالا هم حدس زده باشید تا به حال که فیلم های دخترونه جنگیلی آلیسایی را دوست دارم.( نتیجه منطقی از پاراگراف قبلی این می شود که هر کس جنگی نبیند پرنسسی دوست دارد.) منظور انسان فهمانه جمله قبلی هم این می شود که به فیلم هایی با زمینه تخیلی و زنانه علاقه دارم. بّتم هم در این حیطه فیلم آناکارنینا است. کتاب مورد علاقه، بازیگر دوست داشتنی  کیرا نایتلی و دیگر از خدا چه بخواهم جز ترکیب این دو که میشود جادوی آناکارنینا. تعداد بارهایی که دیدمش از دستم در رفته از بس که می کشدم با خودش آن صحنه ها و احساسات.

فیلم های ایرانی را کمتر دنبال می کنم ولی اگر جایی نقدشان را خوانده باشم یا بدانم در فضایی هستند که دوستش دارم حتما در لیستم قرار میگیرند. ناگفته هم نماند فیلم مورد علاقه ایرانی ام شب های روشن فرزاد موتمن عزیز است. یک کلام، باشکوه است.همین.

نولان و برگمان کبیر را خیلی دوست دارم. پس احتمالا از این دو عزیز بیشتر خواهم نوشت و گفت.

این ما و این هم جمعه ها بافیلم.پی نوشت: مثل همه اخلاق های عجیب و غریبم، فیلم را دوست دارم اما سینما رفتن را نه. ترجیح میدهم در سکوت و تاریکی اتاقم فیلم را تماشا کنم.

 پی نوشت بعدی: اینجا آقای سجاد سلیمانی هم فیلم تراپی را معرفی کرده اند. مثل همیشه آموزنده و دقیق.

پی نوشت بعدی تر: قبل از فیلم دوست داشتم روزی از هفته را برای معرفی موسیقی در نظر بگیرم. اما دیدم شهرزاد عزیز در این حوزه هم بهتر و هم زیباتر از من این کار را انجام می دهند.

پی نوشت آخر: کتاب،شعر، فیلم و موسیقی خوراک روح هستند. چه خوب است که دوستان متممی بهترین و لذیذترین غذاها را به هم معرفی می کنند.چاپ این مطلب: کلیک کنید

(1 لایک)
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
 
آمار
بازدیدکنندگان : 5647