X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
جمعه ها با فیلم: نائوسیکا از دره باد - برداشت
اینجا همه برداشت ها شخصی است.
جمعه ها با فیلم: نائوسیکا از دره باد
جمعه 23 تیر 1396 ساعت 13:51 | نوشته ‌شده به دست پرنیان خان زاده

نام فیلم: نائوسیکا از دره باد(nausicaa of the valley of the wind)

کارگردان: هایائو میازاکی

سال ساخت:1984

مدت فیلم: یک ساعت و پنجاه و هشت دقیقه ی ناقابل!

مناسبِ حال : کودکان دیروز و کودکان امروز

نمره آی ام دی بی:8.1/10

 به بهانه این پاراگراف فارسی در متمم و همینطور ادای احترامات وعلاقه جات به این دسته از تصاویر متحرکِ هیجان انگیز که تمام کودکی و نوجوانی مرا در خودشان بلعیده اند، تصمیم گرفتم این هفته یک شاهکار از میان شاهکارهای میازاکی را معرفی کنم.

اول بگم که آقای میازاکی ما مخلصیم، یعنی اصلا به قول جماعت ذِکران( بر وزن نِسوان) ما خاک پاتیم بس که مردی! به قول آقامون سعدی علیه پیس(peace) و رحمه : باید اول به تو گفتن که چنین خوب چرایی؟ بعد حالا برا انتخاب یه کار از بین انیمه هاتون یه خاکی به سرمون بگیریم.

این  از این.

اما در باره این خواهر نائوسیکا، در زمان های دور دورِ آینده که به همتِ بلند آدم ها،  زمین  پوکیده و انگار انفجار منفجار هسته ای ای چیزی رخ داده، یه تعداد قلیلی از جماعت متمدن انسان، گویا اون هم به زبان ژاپنی و اینها، زنده موندن. بقیه این سیاره سبز و آبی خوجِل ما رو هم حشره های گردن کلفت و قارچ های لات! پر کرده. حالا یه باری یه دری به تخته ای می خوره و یه آدم بهتأسی و الگوبرداری از پدرمان آدم دوباره یه غلط کاری می کنه و این حشره ها قاطی می کنن. میگن این دفعه دیگه نسل این بچه پرو ها رو ور میداریم، بعد دیگه لشکر میکشن و ازونور هم لشکر میکشن و " ز گرد سواران در آن پهن دشت، زمین شش شد و اسمان گشت هشت" بعد دیگه یه مسخره بازیایی پیش میاد و فیلم هندی میشه و اینا.

خب این هم از اسپویل کردن فیلم.

الغرض، ما مرض نداریم که شما وقتی که می تونستید یه دو دست پی اس بزنید یا تو تلگرام جوک و خبر نادرست  فوروارد کنید رو با این مهملات این ژاپنی هایی که عقده چش دُرشتِ آبی دارن، خدای نکرده هدر بدیم. بعله، موضوع پیچیده تر ازین حرفاست. این برادر میازاکی روحنا فدا نکاتی اون وسط مساطا زیر نقاشی ها قایم کرده برای خداوند هوش، پس هر حرکتش دفتری است معرفتِ کردگار. ایشان به سطحی از کرامات نائل آمده اند که ارتباط بریده شده ی انسانی و موجودات زنده را دستمایه قرار می دهند! کم چیزی نیست ها. دخترکِ بی مزه ی انیمه  بخاطر عشقی که به این گردن کلفت ها نثار می کند زمین را نجات می دهد. آشنا نی این ماجرا؟ کمپین نه به کشتن مورچه و نه به خوروندن پفک به میمونای باغ وحش و اینا را یادآور میشه الله اکبر! خیلی زیرپوستی میگه خانمی! اگه میخوای همین زمین که روش راه میری فنا نشه، لطفا ازش مواظبت کن و دوستش داشته باش. 

این هم از پیام فیلم.

تا جمعه بعد که میایم به خونه هاتون خداحافظ بچه ها
 

پی نوشت: دیدم زشته پی نوشت نباشه و مردم چی میگن و اینا، خواستم از همین تریبون از کارتون دیجیمون ها هم تشکر کنم که خداوکیلی خیلی باهاش حال می کردم.

دهه شصتیا فوتبالیستا داشتن ما دهه هفتادیا علاوه بر اون، دیجیمونا هم داشتیم. زهی سعادت :)پری به قربون تک تکتون گوگولیای من

چاپ این مطلب: کلیک کنید

(0 لایک)
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
 
آمار
بازدیدکنندگان : 5647