اینجا همه برداشت ها شخصی است.
کلید گنج مقصود
جمعه 28 مهر 1396 ساعت 07:00 | نوشته ‌شده به دست پرنیان خان زاده

"سحر با باد می گفتم حدیث آرزومندی

خطاب آمد:

که واثق شو به الطاف خداوندی

دعای صبح و آه شب،

کلید گنج مقصود است

بدین راه و روش می رو، که با دلدار پیوندی"

 حافظ


لیلای عزیز، از دوستان خوب و خوش فکر متممی، قدمی برداشته تا به کسانی که علاقه به سحرخیزی دارند، کمک بزرگی بکند. فکر می کنم که عنوان "سحرخیز شوید تا کتابی به کودکی هدیه دهید" به اندازه کافی جذاب و برانگیزاننده باشد که عزم را جزم کنیم و لباس حقیقت به آرزویمان بپوشانیم.

احتمالا افرادی مثل من که شبها مغزشان دیرتر از جسمشان خاموش می شود و با بدخوابی شبانه و دیر بیدار شدن روزانه دست و پنجه نرم می کنند و از الطاف سحری بی بهره می مانند، گزینه بسیار مناسبی برای پیوستن به این چالش هستند. تنظیم شدن ساعات خواب و بیداری باعث می شود که انرژی کمتری در روز صرف کنم و با سپردن این فعالیت به بدنم با ایجاد یک عادت، می توانم بازده روزانه ام را تا حد بسیار زیادی افزایش بدهم. از سوی دیگر ندایی از درونم مرا به صبح ها پیوند می دهد و حس می کنم( والبته بسیار از بزرگان شنیده ام) که تنفس در هوای سحر، جدای از برکات آشکار، روزی معنوی ام را هم افزایش می دهد. 


پس اگر شما هم دلتان می خواهد با روح صبحگاهی بیامیزید، این گوی و این میدان!


پی نوشت: همین الان که صدای کیبرد و جاروی پاکبان عزیز شهرمان که از پنجره اتاقم می آید به هم پیوند می خورند، احساس پاکی می کنم. انگار که او هر چه غبار بر حرفهای دلم نشسته می روبد و من،مطهر به روز سلام می کنم.


چاپ این مطلب: کلیک کنید

(4 لایک)
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
 
آمار
بازدیدکنندگان : 5529